Educam cu drag

EMPATICO - CĂLĂTORIND ÎN JURUL LUMII

29.10.2021 23:56
      Totul a început într-o zi frumoasă de toamnă în care profesoara de engleză ne-a spus că vom participa la activități cu niște copii din țări străine, cu care vom conversa în limba engleză. La auzul acelor cuvinte, unii eram emoționați și încântați,...

20 Mars - La journée internationale de la Francophonie

22.03.2021 23:02
20 Mars-La journée internationale de la Francophonie! Elevii Școlii Gimnaziale ,,Profesor Constantin Dincă" Ulmeni, sărbătoresc această zi prin diverse activități desfășurate pe parcursul unei săptămâni: desene, proiecte, concurs de traduceri, concurs de cultura generala Istețul francofon,...

Elevi harnici - burse de merit

13.03.2021 10:05
Școala noastră a obținut burse, în cuantum de 1000 de lei lunar, începând din luna martie și până în luna decembrie, pentru două dintre elevele care s-au remarcat prin rezultate deosebite atât la școală, cât și în activitățile extracurriculare. Bursele sunt acordate de către Asociația "Maria...

Despre pasiune, munca si daruire

17.01.2021 19:44
    Orice lucru facut cu pasiune, aduce dupa sine si rezultate. Acest lucru l-a dovedit eleva Gaina Andreea de la Scoala Gimnaziala "Inv. Nicolae Ispas" Clondiru, care a reusit in clasa a VII-a performanta de a obtine locul II la Olimpiada de limba franceza, faza...

Visele se implinesc cand povestea este scrisa alaturi de Dumnezeu

14.01.2021 08:17
Încă din vară, după rezultatele de la Evaluarea Națională, am discutat cu niște oameni destoinici de la București posibilitatea înființării unui laborator de informatică. Și, cum întotdeauna e nevoie de omul potrivit, la locul potrivit, de data aceasta s-a numit Adela Dediulescu. Împreună cu niște...