GPN Ulmeni „Fluturașii veseli”
![](https://1f3a35cf4c.cbaul-cdnwnd.com/cda63604ad0f1211f613631d9593c718/200000116-97b3799a99/12250661_950176645049544_57485955_o.jpg)
Ne desfășurăm activitatea într-o clădire nouă, renovată în 2011. Localul grădiniței dispune de 2 săli de clasă, cabinet metodic, sală de sport, grup sanitar și loc de joacă în curtea grădiniței.
În unitatea noastră sunt încadrate două educatoare, Moroianu Elena - Lumința, cu o vechime de 33 ani, gradul didactic I, și Stanciu Elena cu o vechime de 23 de ani și gradul didactic I.
Ne bucurăm de dotarea grădiniței cu mobilier nou, adecvat copiilor de vârstă preșcolară. Am încercat să creăm o atmosferă cât mai plăcută în grădiniță prin picturile viu colorate care întâmpină pe toți cei care ne trec pragul.
Situată în centrul comunei Ulmeni, GPN „Fluturașii veseli” a fost de-a lungul timpului leagănul copilăriei pentru zeci de generații care s-au format și au devenit oameni de valoare.